UV ışınlarına dayanımlı Polipropilen Outside kumaşlar, su ve kir iticilik özelliğiyle kullanıcısını temizlik zahmetinden kurtarır.
Pigment boyalı polipropilen filament ipliklerden üretilen Polipropilen Outside kumaşları, zorlu hava koşullarında yüksek performans göstermektedir.
Dayanıklı yapısıyla açık alanlarda ve yoğun güneşe maruz kalan yerlerde rahatlıkla kullanılabilen Polipropilen Outside kumaşları mükemmel renk ve hava haslığına sahiptir.

Plastik hammaddeden üretilmektedir. Özellikle çuval ve big-baglerin yapısını oluşturan kumaşlar, brandalar, tenteler bu gruptaki başlıca ürünlerdir. Farklı iklim koşullarına, ağırlıklara, sıcak ve soğuğa, ıslaklık ve neme karşı olan dayanımı ile tercih edilen bu kumaşlar ambalaj, inşaat, tarım, nakliye sektörlerinde tercih edilmektedir.

Dokuma şekline göre isim alan bu kumaşlar temel olarak düz ve yuvarlak dokuma olarak ikiye ayrılabilir. Düz tezgahtan, iki ucu açık örtü şeklinde çıkan kumaşlar düz dokuma, üretim sırasında hortum şeklinde üretilen kumaşlar ise yuvarlak dokuma olarak isimlendirilir.